DESTINACE

Avoriaz / Horní Savojsko (FR)

Sjezdovek:79 km
Vleků:33 x
Běž. tratě:39 km
Z ČR:980 km
ubytování:1800–1900 m n. m.
vleky:1800–2250 m n. m.
Černá:12 km
Červená:18 km
Modrá:44 km
Zelená:5 km
Kotva/poma:13 x
Kabinky:3 x
Sedačka:17 x

Avoriaz je středisko usazené v srdci francouzsko-švýcarské lyžařské oblasti Portes du Soleil, která je složená z 8 francouzských a 4 švýcarských středisek a dohromady čítá na 650 km sjezdovek. Samotné Avoriaz nabízí 79 km upravovaných tratí a je unikátní destinací z mnoha důvodů. Nenaleznete zde typické nevzhledné panelákové stavby, jako v jiných francouzských střediscích, ale dřevem obložené budovy, které se vyjímají na skalním ostrohu. Další raritou je zákaz vjezdu motorových vozidel do střediska. Lze se zde pohybovat pouze po svých – na lyžích či pěšky, popřípadě Vás sveze taxi v podobě koňského povozu. Středisko se nachází v 1 800 m n. m., což zajišťuje dostatek sněhové pokrývky po celou sezonu.

- Super poloha uprostřed Portes du Soleil. 

- Středisko zamřené na ekologii a udržitelnost (dva ekologické snowparky, solární panely na lanovkách atd.).

- Vodní ráj Aquariaz (obrovský vodní park s bazénem, tobogány, brouzdališti, vířivkou a dalšími atrakcemi).

- Mobilní aplikace Avoriaz Up&Down: mapuje čekací dobou u lanovek, navrhuje trasy, naleznete v ní interaktivní mapku i webkamery, SOS volání s geolokací a spoustu dalších vychytávek

- Nutný a poměrně nepohodlný transport zavazadel z parkoviště pod střediskem k ubytování (na bobech nebo na koňském povozu).