DESTINACE

Isola / Alpes-de-Haute-Provence (FR)

Sjezdovek:120 km
Vleků:20 x
Běž. tratě:8 km
Z ČR:1263 km
ubytování:2000 m n. m.
vleky:1800–2610 m n. m.
Černá:10 km
Červená:35 km
Modrá:75 km
Kotva/poma:10 x
Kabinky:3 x
Sedačka:7 x

Lyžařské středisko Isola 2000 se nachází vedle národního parku Mercantour v nadmořské výšce 2 000 m a je vzdálené pouhých 90 km od pobřeží francouzské riviéry. Z vrcholu Cime de Sistron (2603 m n.m.) je za jasného počasí vidět Středozemní moře. Díky své poloze nabízí výborné sněhové podmínky a mnoho dní slunečního svitu. Letovisko bylo vybudováno na principu "vše v jednom“ - výše položené centrum Isoly 2000 se skládá jen z jediného velkého komplexu budov jejichž přízemí tvoří velkou nákupní galerii.


Lyžařský areál byl postaven v roce 1972 společně s městem Isola 2000. Od té doby byl průběžně rozšiřován a modernizován a nabízí milovníkům sjezdového lyžování a snowboardingu na 120 km upravených svahů vyhovujících jak rodinám s dětmi, tak i zdatným lyžařům. Nejdelší sjezdovka měří 5 km a má převýšení 450 m, ta nejobtížnější je dlouhá 3 km a má převýšení 280 m.


Ve výšce 2300 metrů nad mořem na Vás čeká snowpark Isola 2000 se skoky všech obtížností a boardercrossem. Pokročilejší lyžaři zde najdou spoustu freeridových terénů.


Isola 2000 se pyšní svou přístupností pro všechny – lze zde zajistit jak vybavení, tak proškolené instruktory i pro lyžaře s hendikepem Středisko nezapomíná ani na běžkaře, pro které jsou zde připraveny dva běžkařské okruhy (5 km a 3 km) upravené pro klasické i skatové lyžování. Na vrcholu Sisteron se nachází fotozóna a videozóna. V městečku naleznete mnoho skvělých barů, restaurací, obchody, supermarkety a kino.


Svůj volný čas si můžete zpestřit bruslením, bowlingem, jízdou na saních či sněžných skútrech, sáňkováním a procházkami na sněžnicích. K nejzajímavějším aktivitám rozhodně patří možnost vyzkoušet si jízdu autem na ledním okruhu. V původní vesničce Isola, která je vzdálená asi 20 min. jízdy, je k dispozici také moderní sportovní centrum s krytým bazénem 25x10 m, tobogánem 30 m, dětskými bazény; wellness, saunou, párou, vířivkám, posilovnou a squashem.


Skipas je platný i pro středisko Auron, kde budete mít sjezdovky téměř sami pro sebe. Od Isoly 2000 je vzdáleno cca 35 km a lyžařům nabízí 135 km sjezdovek. Auron je známý především pro své dlouhé sjezdy. Na začátečníky a mírně pokročilé tu čekají dlouhé a široké modré sjezdovky. Zkušenější lyžaři ocení náročné červené sjezdovky, na kterých se v roce 2008 konalo i francouzské mistrovství ve sjezdovém lyžování. Mezi středisky jezdí skibus zdarma, a tak získáte možnost za příznivou cenu lyžařsky poznat obě tato střediska i s jejich 255 km sjezdových tratí.

  • Vhodné pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře
  • Skipas lze rozšířit i na sousední středisko Auron, kde budete mít sjezdovky téměř sami pro sebe. Mezi středisky jezdí skibus zdarma, a tak získáte možnost za příznivou cenu lyžařsky poznat obě tato střediska i s jejich 255 km sjezdových tratí.
  • Výborné sněhové podmínky a mnoho dní slunečního svitu