DESTINACE

Les Saisies / Savojsko (FR)

Sjezdovek:192 km
Vleků:81 x
Běž. tratě:120 km
Z ČR:1067 km
ubytování:1650 m n. m.
vleky:1000–2069 m n. m.
Černá:11 km
Červená:49 km
Modrá:132 km
Zelená:0 km
Kotva/poma:51 x
Sedačka:30 x

Nově postavené horské středisko Les Saisies leží v nadmořské výšce 1 650 m v lyžařské oblasti Espace Diamant, která vznikla v roce 2005 na pomezí Savojska a Horního Savojska poblíž nejvyšší alpské hory Mont Blanc. Nabízí prvotřídní podmínky pro lyžaře, snowboardisty i běžkaře. Lyžařskou oblast Espace Diamant spojuje 192 kilometrů sjezdovek, přičemž se svými převážně lehkými a středně těžkými sjezdovkami a malebnými lesními tratěmi je ideálním cílem pro rodinnou dovolenou. Vybrat si můžete, zda budete chtít skipas platný pouze pro oblast Les Saisies se 77 km sjezdových tratí, který je možný rozšířit na celou oblast Espace Diamant či na skipas pro vstupy na běžecké okruhy.


Nachází se zde také mnoho náročnějších svahů s převýšením až 1000 m a na své si zde přijdou i milovníci freeridu.


Z vrcholů a hřebenů si můžete vychutnat výjimečný výhled na okolní hory, Les Saisies se navíc může pochlubit 360° panoramatickým výhledem na Mont Blanc, masiv Beaufortain a pohoří Aravis.


Espace Diamant se rozkládá v nižší nadmořské výšce než další savojská střediska. Většina sjezdovek, s výjimkou vrcholových partií, ale vede lesem. Navíc díky blízkosti pohoří Mont Blancu zde panují příznivé povětrnostních podmínky, takže oblast může poskytovat, navzdory své relativně nízké poloze, stabilní sněhové podmínky.


Když vás omrzí sjezdovky, můžete se vydovádět v sedmi snowparcích nebo na třech boardercrossových tratích.


Díky své nadmořské výšce a kvalitě sněhu bylo Les Saisies vybráno pro běžkařské a biatlonové závody při zimních olympijských hrách 1992. Mezi běžkaři je toto středisko oblíbenou destinací dodnes, každou zimu je zde připraveno na 120 km kvalitních běžkařských stop se zpoplatněným vstupem cca 11€/den. Běžecké okruhy se nacházejí v nadmořské výšce 1650 a 1720 m a patří mezi jedny z nejvýše a nejlépe zasněžených areálů v Alpách.


Pohodu a klid tu najdete nejen na sjezdovkách, ale i v křivolakých uličkách romantických savojských vesniček. Nejsou zde ohromná parkoviště pro stovky turistických autobusů, ani tradičně ucpané silnice. Nezanedbatelná úspora peněz na vás čeká při stravování v bistrech a restauracích na svahu. Lyžařské středisko nabízí i mnohé aktivity jako je sáňkařská dráha, procházky na sněžnicích, vyjížďky se psím spřežením, bazén, restaurace, bary, kavárny.

  • Vhodné pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře
  • Ráj běžkařů - 120 km kvalitních běžkařských stop  v nadmořské výšce 1650 až 1720 m. 
  • Lyžařská oblast Espace Diamant je tvořena pěti středisky: Les Saisies, Flumet, Praz sur Arly, Crest-Voland/Cohennoz, Notre Dame de Bellecombe a dohromady čítá 192 km sjezdových tratí
  • Klidnější a levnější středisko