DESTINACE

Peisey-Vallandry / Savojsko (FR)

Sjezdovek:210 km
Vleků:47 x
Běž. tratě:68 km
Z ČR:1150 km
ubytování:1600 m n. m.
vleky:1200–3226 m n. m.
Černá:36 km
Červená:70 km
Modrá:104 km
Kotva/poma:12 x
Kabinky:8 x
Sedačka:27 x

Středisko ležící v nadmořské výšce 1 600 m je jedním z nejlepších míst pro lyžařskou dovolenou ve Francii. Nabízí mimořádné sjezdovky, nádhernou scenérii a vynikající vybavení, které společně poskytují podmínky pro nezapomenutelné zážitky. Plan Peisey a Vallandry jsou oddělené vesnice od sebe vzdálené necelý kilometr.
Na jedné straně střediska Peisey–Vallandry je lyžařský areál Les Arcs, na druhé straně je lyžařský areál La Plagne, přičemž všechna tři střediska spojuje největší lanovka na světě Vanoise Express. Celá oblast Paradiski je se svými 450 km sjezdovek opravdovým rájem lyžařů. Skipas platí pro oblast Les Arcs a Pesey-Vallandry s možností rozšíření na celé Paradiski zahrnující i oblast La Plagne.
Na 107 sjezdovkách o celkové délce 210 km si najde každý lyžař své. Naleznete zde jak závodní sjezdovky, tak i lyžařské terény s menší obtížností. Nejzajímavější jsou široké carvingové tratě vedoucí do částí Arcs 1600, 1800 a do Vallandry. Další lahůdkou je sjezd z vrcholu Aiguille Rouge do Villaroger, po 7 km dlouhé černé sjezdovce s největším převýšením v Evropě (převýšení 2.026 m). Kromě množství volných terénu pro freerider se zde nachází snowpark v Arc 1600 a 2 trasy pro boardercross. Na snowboardisty zde čeká snowpark - boule, vlny, U rampa. V Arcs 2000 pak naleznete osvětlenou U rampu.
Nechybí ani vhodný terén pro děti, mimo jiné se zde nachází 7 km dlouhá sjezdovka, což je jedna z nejdelších evropských sjezdovek pro začátečníky.
Pro běžkaře je zde připraveno 68 km dobře připravených lyžařských stop dostupných přímo z rezidencí či za pomoci místních skibusů.
Široká škála volnočasových aktivit vás bude lákat jeden den lyžování vynechat! Počínaje závody psích spřežení a jízdou v koňském spřežení, přes snowtubing, heliskiing, procházku po zimní krajině, lední horolezectví nebo bowling až po paragliding nebo laserovou hrací halu – tady si z nabídky vybere úplně každý. Kdo chce zažít něco obzvláště ojedinělého, neměl by si nechat ujít výlet do ledové jeskyně Col de la Chal, možné to je po svých nebo i na lyžích. S lanovkou se dostanou také nelyžaři na lehkou sáňkařskou dráhu nebo do zábavního aqua centra s rozlohou 3 800 m², ve kterém najdete kromě klouzaček a bazénu i skleněný výtah, který nabízí přímý výhled na Mont Blanc.

  • Na jedné straně střediska Peisey–Vallandry je lyžařský areál Les Arcs, na druhé straně je lyžařský areál La Plagne.
  • Skipas platí pro oblast Les Arcs a Pesey-Vallandry s možností rozšíření na celé Paradiski zahrnující i oblast La Plagne.  Celá oblast Paradiski je se svými 450 km sjezdovek opravdovým rájem lyžařů.
  • Jedna z nejdelších sjezdovek pro začátečníky měřící 7km.