DESTINACE

Puy St. Vincent / Alpes-de-Haute-Provence (FR)

Sjezdovek:75 km
Vleků:12 x
Běž. tratě:40 km
Z ČR:1107 km
ubytování:1400 m n. m.
vleky:1407–2677 m n. m.
Černá:13 km
Červená:34 km
Modrá:28 km
Kotva/poma:4 x
Sedačka:8 x

Puy St. Vincent je typicky uměle vybudované lyžařské středisko se slušnými severními svahy a se 75 km sjezdovek, které se nacházejí v nadmořské výšce 1 407 – 2 677 m. Puy Saint Vincent je lyžařská oblast v nádherné přírodě u národního parku Les Ecrins, okolní masivy dosahují výšky až 4100 m n.m. a vytvářejí tak nádhernou a příjemnou atmosféru vysokohorského střediska s úchvatnými panoramatickými pohledy na Alpy. Kdo hledá na slunce i sníh bohaté lyžařské středisko, je v Puy St. Vincent na tom pravém místě. Tato lyžařská oblast je poměrně malá, ale díky proměnlivým sjezdovkám na otevřených loukách, světlým průsekům v modřínových lesích a skalnatým výčnělkům i mimořádně rozmanitá. Díky dobře navrženým lanovkám je také výborně přístupná. Ať již z lehkých sjezdovek či z těžkých sjezdů do údolí – všude se nabízí úchvatné panoramatické pohledy na Alpy a Écrins-Massiv.


Pro zkušené lyžaře středisko nabízí severní svahy v údolí Narreyroux, kde lyžaři vyhledávají hluboký prachový sníh. Dalším zážitkem pro zdatné lyžaře je černá sjezdovka z vrcholu La Pendine (2 750 m n.m.), která dosahuje délky 1,4 km a úctyhodného převýšení. Výrazným zpestřením lyžařské nabídky je možnost (v rámci 6-denního skipasu) jednodenní návštěvy dalších lyžařských středisek: Serre Chevalier, Les 2 Alpes, Alpe d´Huez či La Via Lattea a Sestriere.


Středisko nezapomíná ani na běžkaře, pro které je zde k dispozici 40 kilometrů upravených běžeckých tratí nacházejících se v nadm. v. okolo 1 600 m a pro snowboardové nadšence je připravený osvětlený snowpark s boardecrossem, half-pipe a spoustou dalšího, zatímco freeride zábava čeká na ledovci La Blanche.


Široká je také paleta ostatní zábavy: výlety na sněžnicích, sáňkařská dráha, paragliding, psí spřežení, přírodní kluziště, snake glisse („vláček“ asi z 10 bobů), noční jízda skútrem po sjezdovce, relaxace v bazénu a centru pro halové sporty v blízkém L´Argentiere-la-Bessée nebo ve vzdálenějším, ale lépe vybaveném Briançonu.


Místní skibus mezi středisky Puy St. Vincent 1400, 1600, 1700 a 1800 zdarma.

  • Severní svahy předurčují dobré sněhové podmínky po celou sezónu
  • V ceně skipasu je zahrnuta možnost jednodenní návštěvy dalších lyžařských středisek: Serre Chevalier, Les 2 Alpes, Alpe d´Huez či La Via Lattea a Sestriere
  • Osvětlený snowpark s boardercrossem
  • Černá sjezdovka o délce 1,4 km