DESTINACE

St. Francois Longchamp / Savojsko (FR)

Sjezdovek:165 km
Vleků:48 x
Běž. tratě:40 km
Z ČR:1120 km
ubytování:1650 m n. m.
vleky:1250–2403 m n. m.
Černá:15 km
Červená:35 km
Modrá:115 km
Kotva/poma:28 x
Kabinky:3 x
Sedačka:17 x

Lyžařské středisko rozprostírající se v oblasti Grand Domaine propojené přes známé sedlo Madelaine se sousedním resortem Valmorel je se svými 165 km sjezdovek pátou největší lyžařskou oblastí Savojska. Sněhové podmínky, dokonale propracovaný systém vleků a lanovek a vysoký počet slunečných dnů činí toto středisko velice atraktivním.
Tato oblast nabízí jak jednodušší zelené a modré sjezdovky v nižších partiích Saint Francois Longchamp, tak i obtížnější sjezdy ze sedel Gollet a Mottet. Většina příznivců lyžování ocení široké carvingové sjezdy beze stromů s příjemným manšestrem a krásně měkký prašan.
Nabídka freeride od La Lauziére ke stanici Madeleine je především pro zkušené lyžaře a snowboardisty. V oblasti se nacházejí i černé freeride zóny.
Pro snowboardisty jsou zde dva funparky, první s boardercrossem a další s U-rampou, boardercrossem, skoky a překážkami.
Běžkaři i pěší mohou využít tratí různých náročností, které probíhají téměř po celé své délce ve stejné výšce, naleznete zde cca 40 km běžeckých tratí.
Středisko nabízí i další aktivity a zábavu: 1 km dlouhou bobovou dráhu, trasy pro pěší turistiku, výlety na sněžném skútru, paragliding, sjezdy s hořícími loučemi, výlety na sněžnicích, psí a koňské spřežení, ledolezení, skialpinizmus, bowling, obchody, bary, restaurace. Příjemným zpestřením je rozsáhlý relaxační komplex s bazénem, hydromasážními proudy, protiproudem, saunou a párou.
Místní skibus je zdarma.
Saint Francois Longchamp je velmi dobře přístupné středisko nacházející se na začátku údolí Maurienne, pouhých 16 km od dálnice.

  • Páté největší středisko Savojska
  • Krásné široké sjezdovky
  • Saint Francois Longchamp je velmi dobře přístupné středisko nacházející se na začátku údolí Maurienne, pouhých 16 km od dálnice