DESTINACE

SuperDevoluy / Alpes-de-Haute-Provence (FR)

Sjezdovek:100 km
Vleků:21 x
Běž. tratě:35 km
Z ČR:1190 km
ubytování:1500 m n. m.
vleky:1470–2510 m n. m.
Černá:10 km
Červená:35 km
Modrá:55 km
Kotva/poma:15 x
Kabinky:1 x
Sedačka:5 x

Lyžařská oblast SuperDévoluy Ski se rozkládá v západní části francouzských Alp a vznikla spojením 2 lyžařských areálů La Joue du Loup a SuperDévoluy. Oblast je se svými 100 km sjezdovek a garantovaným sněhem po celou zimní sezónu ideálním místem pro strávení pěkné dovolené jak pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, tak i pro náročnější lyžaře.
V samotném SuperDévoluy jsou spíše méně náročné modré a zelené tratě a v La Joue du Loup najdeme ty těžší. Nejnáročnější tratě vedou z vrcholu Le Pierre, odkud je i nádherný výhled do okolí. Středisko nabízí lyžování na severovýchodních svazích až do nadmořské výšky 2 510 m. Veškeré svahy pro začátečníky a pokročilé jsou situovány u ubytovacích kapacit, náročnější sjezdovky najdete ve vyšších polohách.
U sedačkové lanovky La Festoure je snowboardový a boardercrossový areál s U-rampou. V areálu jsou také možnosti feeridového lyžování na širokých zasněžených pláních. V okolí je kolem 35 km upravovaných běžeckých tratí.
Na své si přijdou i vyznavači lyžování a snowboardingu mimo sjezdovky, kteří zde najdou velmi dobré podmínky.
Vyzkoušet můžete také paragliding, jízdu se psím spřežením, výlet na sněžnicích, sněhové motokáry nebo ledový vodopád. Pokud hledáte zábavu, zajděte si do SuperDévoluy, kde na vás čeká plavecký bazén se saunou a vířivkou, fitcentrum, restaurace, nákupní středisko, diskotéky a bary.

  • Středisko s dobrým poměrem cena/výkon
  • 100 km sjezdových tratí převážně na severovýchodních svazích
  • Vhodné pro rodiny s dětmi i pro zdatné lyžaře