Proč jet s CK

Proč jet s CK a ne na vlastní pěst?

Plánování dovolené je v některých situacích snadné a rychlé, jindy je třeba více času a energie. Záleží na mnoha okolnostech - kam, kdy, s kým a za jakým účelem cestujeme. Lyžařskou dovolenou řadíme spíše mezi snadnější akce – je jasné, že se jede na hory, za sněhem a bude se bydlet na jednom místě. Lyžařské destinace jsou relativně blízko, v dojezdové vzdálenosti autem či autobusem, na místě vše funguje podobně, jako u nás. O to snazší je individuální turistika bez využití služeb CK, nicméně stále platí, že spolupráce s cestovní kanceláří je v mnoha ohledech pohodlnější.

Pojďme si stručně říci, co vše je dobré před zamluvením lyžařské dovolené rozmyslet a naplánovat, jaká jsou pro a proti cestování s CK a co Vám může nabídnout právě naše cestovní kancelář. Plánujete-li dovolenou, máte tedy vždy na výběr vydat se s cestovní kanceláří (příp. s naší cestovní kanceláří:) nebo sami na vlastní pěst.

Pokud si pobyt na horách zajišťujete sami, je obvyklý tento postup

  • zvolíte termín a lokalitu,
  • najdete si ubytování (běžně dostupné na internetových portálech),
  • ubytování si zarezervujete – zaplatíte obvykle kartou,
  • zajistíte si cestovní pojištění,
  • na místě u pokladny si zakoupíte skipas (obvykle lze kartou).

Je třeba počítat s tím, že neznáte-li dobře lokality a jazykově na tom nejste nejlépe, může to být poměrně náročné. Prostor pro různá nedorozumění plynoucí z jazykové bariéry a neznalosti místního prostředí je široký.

Doporučujeme položit si následující otázky

  • Chci jet na týden nebo jen pár nocí? Vydáte-li se do Rakouska, pak je pár nocí skvělá varianta. Někdo vyráží velmi brzy ráno s tím, že po příjezdu jde rovnou lyžovat a ubytuje se až po lyžování. Tak má vlastně 1 den lyžování navíc a ušetří za jeden nocleh. Na týden bychom doporučili Itálii nebo Francii. Pro nadšence je v rámci jedné sezóny ideální kombinace prodloužených víkendů v Rakousku a celého týdne ve Francii nebo Itálii.
  • Cestuji s pár přáteli, s rodinou, s větší skupinou? Pro méně osob se ubytování shání snáz, než pro větší skupinu.
  • Chci ubytování s jídlem (mám na výběr snídani nebo polopenzi) nebo chci apartmán a budu si vařit sám? Nejúspornější je varianta vlastního vaření. Pokud se rozhodnu pro pobyt pouze se snídaní, je třeba počítat s tím, že v ubytování většinou není možnost přípravy vlastního jídla. Na večeři je tedy třeba dojít. S tím souvisí poloha ubytování, je dobré, aby bylo v pěším dosahu restaurace. Ubytování v apartmánu s vlastním vařením je výhodné zejména pro rodiny s dětmi. Děti mají více prostoru nežli v hotelovém pokoji a lze i lépe splnit jejich požadavky, které se týkají jídla.
  • Jsem ochoten dojíždět na sjezdovku? Pokud ne, jednoznačně doporučujeme Francii. Pobyt zde Vás vyjde na polovinu toho, co stojí ubytování na sjezdovce v Rakousku. Opět platí, že ubytování přímo na sjezdovce ocení zejména rodiny s dětmi.
  • Mám k dispozici dobré auto a spolehlivé řidiče? Cesta do Rakouska je poměrně snadná a krátká, do Itálie či Francie je již náročnější, ale s dobrým autem a více řidiči se to dá vydržet a celý týden na horách za to stojí. Dobrou variantou pro Itálii a Francii je doprava autobusem s cestovní kanceláří.

Rozhodnutí, zda se vydáte sami nebo s CK je jen na Vás. Nejste-li si jisti, kam se vydat a potřebujete se poradit, nejste dobře jazykově vybaveni, nechce se Vám trávit čas hledáním vhodného ubytování nebo lokality apod., zvolte cestovní kancelář. Pracovníci CK by si měli vyslechnout Vaše požadavky a očekávání a poradit s výběrem střediska i ubytování. Též informace a dokumenty, které Vám předávají, jsou obvykle v češtině. Zajistí hladký kontakt s ubytovatelem a v případě jakýchkoliv nesnází v místě by Vám měli být k dispozici. Menší či specializované cestovní kanceláře mají výhodu, že pracovníci produkt lépe znají a přístup ke klientovi je často velmi osobní. Na druhou stranu nemají tak širokou nabídku jako např. internetové portály.

Naše cestovní kancelář PETR'S patří mezi menší CK a právě to nám umožňuje, že se ke všem našim klientům snažíme přistupovat velmi individuálně a věnovat se jim naplno. V sezóně nabízíme prodlouženou pracovní dobu do 19 hod. a při nájezdech klientů na místo jsme k dispozici na telefonu téměř non-stop. Velmi se snažíme, aby klient od nás dostal nejen ubytování a skipas, ale i službu naší CK ve formě asistence a individuálního přístupu.