DESTINACE

Les Sybelles / Savojsko (FR)

Sjezdovek:310 km
Vleků:63 x
Běž. tratě:39 km
Z ČR:1150 km
ubytování:1550–1600 m n. m.
vleky:1100–2620 m n. m.
Černá:18 km
Červená:83 km
Modrá:145 km
Zelená:64 km
Kotva/poma:36 x
Kabinky:0 x
Sedačka:27 x

Středisko Les Sybelles se nachází v Savojských Alpách mezi národními parky Les Ecrins a La Vanoise, v hezkém a poklidném údolí Maurienne. Samotná lyžařská oblast vznikla až v roce 2003, kdy byla propojená jednotlivá ubytovací střediska. Celý lyžařský areál se skládá z šesti dílčích oblastí. Jsou to Le Corbier, La Toussuire, St. Sorlin d´Arves, St. Jean d´Arves, Les Bottieres a St. Colomban de Villards. Díky propojení těchto vesniček se Les Sybelles řadí k nadprůměrně rozsáhlým lyžařským oblastem ve Francii - jedná se o čtvrtý největší francouzský lyžařský areál.
V terénu dominují spíše méně nebo středně náročné tratě, zato jsou po velkou část sezóny prakticky liduprázdné. I ceny patří k nižšímu francouzskému průměru. Areál nabízí ideální podmínky pro začátečníky a rodiny s dětmi. Začátečníkům a lyžařům, co prostě jen vyšli ze cviku, je tu k dispozici mnoho modrých sjezdovek, kde se pomalu ale jistě mohou oddávat pestrým zimním radovánkám. Pro zkušené lyžaře je k dispozici přes 200 km středně těžkých a 18 km černých sjezdovek.
A co zde lze podniknout mimo lyžování? Středisko Le Corbier nabízí venkovní vyhřívaný bazén. Kulturní památky můžete obdivovat při návštěvě barokního kostela v St. Sorlin d´Arves. Zde také můžete navštívit výrobu sýrů v místní továrně, kde se vyrábí proslulý sýr Beaufort.

  • možnost polyžařské relaxace v Le Corbier s veřejným bazénem, saunou, párou, masážemi a posilovnou
  • cenově výhodná varianta skvělého lyžování ve Francii
  • klidnější středisko
  • dobrá dostupnost do střediska
  • převaha mírných svahů je ideální pro rekreační lyžaře a nebo rodiny