DESTINACE

Orcieres Merlette / Alpes-de-Haute-Provence (FR)

Sjezdovek:100 km
Vleků:28 x
Běž. tratě:50 km
Z ČR:1217 km
ubytování:1850 m n. m.
vleky:1850–2725 m n. m.
Černá:7 km
Červená:38 km
Modrá:55 km
Kotva/poma:18 x
Kabinky:3 x
Sedačka:7 x

Lyžařský areál nabízí na 100 km sjezdových tratí v nadmořské výšce 1 850 – 2 725 m, přičemž sluncechtiví lyžaři si mohou vychutnávat jižní svahy skiareálu Drouvet a Méollion a milovníci freeride svahů si zase mohou vyzkoušet hluboký sníh na severních svazích. Sluncem zalité a na jih exponované svahy sahající až do výšky 2 725 m n.m., proto je Orcieres vyhledáváno zejména lyžaři milujícími slunce a opalování. Zajímavostí střediska jsou 2 lanovky telemix, které vznikly spojením kabinové a sedačkové lanovky. Co do počtu vedou modré a zelené sjezdovky, ale je zde i mnoho dlouhých a velmi pěkných červených tratí.


Snowpark se nachází v nadmořské výšce 2 000 m a je zde 100 m dlouhá U-rampa a další snowboardové vychytávky.


Areál pro běžecké lyžování Ski de Fond čítající na 50 km běžeckých tras leží na vysoko položené planině Roche Rousse a protože je sněhově spolehlivý, hodí se i pro jarní lyžování.


Naleznete zde vše, co dnes nároční návštěvníci hor žádají: kino, bowling, sjezdy na horských kolech na sněhu, túry se psím spřežením, putování na sněžnicích, sněžné skútry, možnost nechat se táhnout na lyžích koněm či sněžným skútrem, paragliding, skialpinismus, pro odvážné zipline Tyrolienne, kde zavěšeni na laně dosáhnete rychlosti přes 100 km/hod. a překonáte dráhu o délce 1 870 m. Odpočinout si můžete ve sportovním centru L’Espace Grande Ourse o celkové rozloze 3 000 m² s bazénem a tobogánem, kaskádami, vířivkou a vodotrysky s teplotou vody 26°C a nádherným výhledem na zasněžené vrcholky okolních hor, saunou, párou, soláriem a kluzištěm.


Velkým lákadlem je iglú vesnice ležící v nadm. v. 2 000 m na Roche Rousse, kde se můžete seznámit se zajímavou kulturou Eskymáků, či zde dokonce ve spacím pytli, za téměř arktické zimy, v iglú přenocovat.


Zimní dovolená v tomto středisku je ideální pro rodiny s dětmi, protože pro děti se zde nabízí mimořádně rozmanitý sportovní a zábavní program. Ve „sněhové zahradě“, areálu výhradně pro děti od 30 měsíců do 5 let, stranou sjezdovek o rozloze 2 ha, se ti nejmenší hravým způsobem učí lyžovat s instruktory a maskotem Piou-Piou. Vstup je zpoplatněn. Pro děti je zde dostatek i jiného povyražení – dětské kino, lyžařská školka, zimní zahrada a dětský areál Petite Ourse, dále pak hrací oblast s kolotočem, trampolínou, sáňkařskou dráhou (pro děti 2-6 let) vybavenou ochrannými polštáři.

  • Vhodné pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře
  • Ráj freestylistů
  • Středisko nabízí mnoho zábavy i aktivit mimo sjezdovky