DESTINACE

Val d'Allos / Alpes-de-Haute-Provence (FR)

Sjezdovek:230 km
Vleků:61 x
Běž. tratě:25 km
Z ČR:1195 km
ubytování:1750 m n. m.
vleky:1400–2600 m n. m.
Černá:15 km
Červená:90 km
Modrá:100 km
Zelená:25 km
Kotva/poma:40 x
Kabinky:6 x
Sedačka:15 x

Lyžařské středisko Val d'Allos ležící uprostřed národního parku Mercantour nabízí vedle příjemného klimatu s cca 300 slunečnými dny v roce také útulnou atmosféru tradiční horské obce. Val d´Allos je typické francouzské lyžařské středisko, které vyrostlo na místě malé vesničky. Celá oblast je tvořena třemi letovisky – Val d´Allos 1400, Val d´Allos 1800 a Pra Loup.


Val d´Allos nabízí milovníkům klasického lyžování a snowboardingu na 180 km upravených svahů vyhovujících jak rodinám s dětmi, tak i zdatným lyžařům. Středisko nezapomíná ani na běžkaře, pro které je zde 800 m dlouhý okruh po zamrzlém jezeře a dalších 25 km běžeckých tratí a okruhů různé obtížnosti. Převažují velmi žádané široké červené a modré sjezdovky a naleznete zde i několik přírodních „boardercrossových“ tratí s valy a klopenými zatáčkami, celoroční bobovou dráhu Verdon Express s délkou 665 m a snowpark „South Park“ se skokánky, u-rampou o délce 800 m a různými překážkami.


Se skipasem „Espace Lumiere“ si můžete skibusem zdarma zajet zalyžovat i do cca 7 km vzdáleného střediska Val d'Allos-Le Seignus, které nabízí dalších 50km sjezdových tratí, čímž získáte možnost lyžovat dohromady na 230 km sjezdovek ve střediscích Val d'Allos-La Foux, Val d'Allos-Le Seignus a Pra Loup. Naleznete zde celkem 46 lanovek a vleků, které vás zavezou až do 2 576 m n.m. Ve Val d´Allos je nová 6sedačková lanovky pro rychlejší přístup do Pra Loup a také se tu nachází nedávno zbudovaná lanovka Telemix de la Clappe (kabinky i šestisedačky). Letovisko nabízí kompletně předělaný systém umělého zasněžení na oboustranném přejezdu mezi středisky Pra Loup a Val d’Allos.


I mimo sjezdovky si zde na své přijde zkrátka každý. Lyžování si můžete zpestřit jízdou na sněžném skútru, ledním bruslením, procházkami na sněžnicích nebo ledním horolezectvím. K posezení či zábavě vás zvou útulné restaurace a bary a diskotéka.

  • Vhodné pro rodiny s dětmi i zdatné lyžaře
  • Ráj freestylistů
  • Velmi klidné a cenově přijatelné středisko, propojené s Pra Loup, možnost lyžování ve Val d´Allos Le Seignus
  • Převládají vleky a starší sedačky