DESTINACE

Val Cenis / Savojsko (FR)

Sjezdovek:125 km
Vleků:29 x
Běž. tratě:200 km
Z ČR:1100 km
ubytování:1480 m n. m.
vleky:1300–2800 m n. m.
Černá:10 km
Červená:42 km
Modrá:33 km
Zelená:40 km
Kotva/poma:14 x
Kabinky:13 x
Sedačka:2 x

Středně velké lyžařské středisko s příjemnou a poklidnou atmosférou leží na úpatí hory Mont Cenis, díky které se může pochlubit ne zcela standardním převýšením sjezdovek až 1400 m. Kombinace severní orientace svahů, blízkosti ledovců a lyžování až do nadmořské výšky 2800 m n.m. zajišťuje výbornou kvalitu lyžování až do jarních měsíců. Celý areál je velmi efektivně obsloužen expresními, nejčastěji 6sedačkovými lanovkami. Zajímavostí střediska je visutá vyhlídková plošina ve výšce 2800 m n.m., která nabízí panoramatický výhled a také pocit, jako byste udělali krok do prázdna. Kdyby Vám samotné středisko Val Cenis nestačilo, v rámci skipasu můžete vyzkoušet tratě v celé oblasti Eski-mo (350km sjezdovek) – lze si užít po jednom dni lyžování v okolních střediscích Bonneval sur Arc, Bessans, Aussois, La Norma and Valfréjus)


Na úpatí svahů leží malebné vesničky Termignon, Lanslebourg a Lanslevillard. Nad Lanslevillard dominuje spleť středně širokých, přímých a poměrně strmých tratí i mírných užších traverzových cest v lesních partiích. Raritou je zde téměř 10 km dlouhá mírná zelená trať L‘Escargotes, která vede do sedla Col du Mont Cenis po vysokohorské silnici – je lemována patníky a dopravními značkami a údajně se jedná o nejdelší sjezdovku pro začátečníky v Evropě. Lanslebourg je se svým tradičním vesnickým charakterem místo vhodné zejména pro ty, kdo dávají přednost autentické atmosféře. Po lyžování můžete navštívit zdejší veřejný vyhřívaný bazén nebo venkovní kluziště. Vesnice nabízí také prohlídku výroby zdejšího sýra Beaufort.

Středně velká lyžařská oblast v těsné blízkosti hranic s Itálií v nádherné krajině nedaleko národního parku La Vanoise

Nejbezpečnější zelená sjezdovka L’Escargot sestupující do Lanslebourg lemovaná svodidly a dopravními značkami

Široká škála polyžařské zábavy a relaxace jako kluziště, krytý bazén s vířivkou, nové bowlingové centrum, horolezecká stěna, 900 m dlouhá sáňkařská dráha, výlety na sněžnicích či možnost vyzkoušet si paragliding, heliski, ice climbing – lezení na ledové stěně, via ferratu a nebo tandem ski

200 km upravovaných běžeckých tratí

Vhodné pro rodiny s dětmi

V rámci skipasu po jednom dni lyžování v okolních střediscích La Norma, Valfrejús, Aussois, Bessans, Bonneval Sur Arc